URSA

URSA to jeden z wiodących producentów oraz dystrybutorów najwyższej klasy materiałów do izolacji termicznej a także akustycznej stosowanych w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym, usługowym i ogólnym. Wysoki standard produktów jest równie istotny dla firmy URSA co zachowanie równowagi środowiska naturalnego
i działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

produkty producenta

  • wełna mineralna URSA GLASSWOOL –dzięki swej unikalnej strukturze i wyjątkowo drobnemu oraz elastycznemu włóknu spełnia wszystkie wymagania nowoczesnego materiału izolacyjnego. Jest niepalna (euroklasa A1) oraz ma doskonałe właściwości wygłuszające i termoizolacyjne. Stanowi znakomite rozwiązanie w zakresie izolacji termicznej, izolacji akustycznej i ochrony przeciwogniowej budynków. Jest to materiał o wszechstronnym zastosowaniu w zakresie izolacji budynków.
  • wełna mineralna URSA PUREONE – to linia premium produktów do izolacji cieplnej nowej generacji. Wełna ta jest lekka, delikatna i naturalna. Dzięki swym właściwościom gwarantuje komfort użytkowania i montażu. Nie podrażnia gdyż nie zawiera formaldehydu, nie pyli i ma neutralny zapach .Zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. Są to materiały wysoce wydajne i sprężyste, łatwe w przechowywaniu i transporcie. Posiadają doskonałe możliwości w zakresie izolacji termicznej (lambda 0,031W/mK – najniższa w Polsce), są również dźwiękochłonne, a dodatkowo niepalne (euro klasa A1) i przyjazne środowisku naturalnemu. 
  • płyty URSA XPS – to płyty z polistyrenu ekstradowanego znajdujące wszechstronne zastosowanie w zakresie izolacji budynków. Dzięki swojej strukturze zamkniętych komórek powietrznych płyty URSA XPS posiadają znakomite właściwości w zakresie termoizolacji, odznaczają się niskim wskaźnikiem pochłaniania wody i wysoką odpornością na ściskanie.
  • Przewody URSA AIR wykonane są z mineralnej wełny szklanej  i służą do budowy instalacji wentylacji oraz klimatyzacji. Mogą być stosowane w każdym typie budynków. Dzięki swym właściwościom zapewniają izolację termiczną a także  akustyczną na najwyższym poziomie. Dodatkowo, panele URSA AIR stanowią izolację ogniową jako materiał niepalny, posiadający klasę reakcji na ogień A2-s1, d0. 

materiały do pobrania

Materiały do pobrania znajdą Państwo na stronie producenta.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych Partnerów i do kontaktu z naszymi doradcami!

Masz do nas pytanie?