Facebook

Hitowy system dociepleń

Nawet spowolnienie w branży budowlanej nie wpływa negatywnie na sprzedaż systemu ociepleń Termo Organiki. Pierwszy w Polsce system oparty na innowacyjnym pomarańczowym styropianie sprzedaje się jak świeże bułeczki.

 

Po wielkim boomie przypadającym na połowę ubiegłej dekady, branża budowlana od kilku lat notuje wyraźne spowolnienie. Ogólnoświatowy kryzys finansowy wpłynął na zmniejszenie inwestycji w budownictwo, a to przełożyło się w większości przypadków negatywnie na rynek materiałów budowlanych. Ostatnie dane statystyczne podane przez Główny Urząd Statystyczny potwierdzają ten trend. Spadek produkcji budowlano - montażowej w Polsce w ostatnim miesiącu wynosi ponad 5%, a w skali roku wyniesie wg różnych prognoz od 6,8 do 7,4%. Jednak sytuacja na rynku jest zróżnicowana, nie wszystkie segmenty rynku oraz poszczególne firmy odczuły recesje jednakowo. Sytuacja krakowskiej Termo Organiki, lidera produkcji styropianu na tym tle wygląda bardzo dobrze. Wpływa na to wiele czynników. Izolacje budowlane to specyficzny rynek: ich zastosowanie redukuje stale rosnące koszty energii cieplnej, liczy się też wysoka jakość i innowacyjność produktów Termo Organiki, której produkty najbardziej cenią wymagający: indywidualni klienci, budujący dla siebie.

- Sprzedaż systemu Platinum zawierającego wszystkie materiały potrzebne do wykonania perfekcyjnej izolacji budynku od fundamentu aż po dach jest o 20 % wyższa od planowanych wyników firmy. - mówi Krzysztof Krzemień z Termo Organiki – Nasz system trafił w gust indywidualnych klientów, którzy częściej wybierają sprawdzone, markowe produkty. Indywidualni inwestorzy unikają towarów tańszych, ale słabych, jak to często ma miejsce w przy dużych inwestycjach developerskich, a te ostatnio wyhamowały. W przyszłość również patrzymy z dużym optymizmem. Klient indywidulany coraz częściej jest zainteresowany budownictwem energooszczędnym, prawo europejskie dotyczące tej dziedziny staje się w Polsce obowiązujące, w końcu Polacy zdają sobie sprawę jak najprościej zaoszczędzić pieniądze.

Średnie opłaty za ogrzanie nieocieplanego domu stanowią aż 70% wszystkich kosztów eksploatacji takiego budynku. Hitowy system Platinum to zestaw materiałów, który pozwala na stworzenie optymalnej izolacji cieplnej. Wszystkie elementy są wysokiej jakości, wzajemnie się uzupełniają, doskonale do siebie pasują i w efekcie pozwalają na uzyskanie najwyższych standardów budowlanych. System Platinum to 7 różnych typów styropianu, 4 rodzaje tynków, faktury i kolory według życzenia klienta. To również gwarancja szybkiego zwrotu pieniędzy zainwestowanych w ocieplenie.

Podziel się ze społecznością

Google+