Facebook

Ocieplanie budynku

Ponad 75% energii zużywanej w przeciętnym, indywidualnym gospodarstwie domowym przypada na ogrzewanie wody i pomieszczeń. Pojawia się więc kluczowy problem jakim jest konieczność oszczędności kosztów poprzez redukcję zapotrzebowania na energię. Jednym z pierwszych kroków jakie należy przedsięwziąć jest docieplenie ścian zewnętrznych domu.

  


Komfort cieplny

Odpowiednie docieplenie ścian budynku przyczynia się do poprawy klimatu i komfortu cieplnego panującego wewnątrz pomieszczeń. Im wyższa jest temperatura powierzchni ściany, tym przytulniej jest w mieszkaniu. Im cieplejsze są ściany, tym łatwiej i szybciej ogrzewa się powietrze wewnątrz pomieszczeń, a to przekłada się wprost na zmniejszenie wydatków na ogrzewanie.

Nie tylko ciepło

Systemy dociepleń nie tylko chronią przed utratą ciepła. Spełniają również rolę ochronną, odcinając materiał konstrukcyjny od bezpośredniego wpływu środowiska. Tym samym wydłuża się żywotność budynków. Systemy dociepleń wpływają na estetykę otoczenia. Dzięki nieograniczonej ilości dostępnych i dowolnie łączonych kolorów możliwe jest swobodne kształtowanie wyglądu elewacji.
Rodzaje systemów ociepleń

Rozróżnia się dwa rodzaje ociepleń ścian w zależności od rodzaju materiału ociepleniowego - systemy z zastosowaniem styropianu i systemu z zastosowaniem wełny mineralnej. Każdy z nich charakteryzuje się innymi parametrami i cechami. Jednak izolacyjność cieplna obu jest zbliżona a sposób wykonywania prac podobny. Niezależnie od rodzaju materiału ociepleniowego, budowa systemu jest identyczna. Składa się z zaprawy klejowej służącej do mocowania płyt, płyt izolacyjnych, zaprawy szpachlowej i siatki z włókna szklanego do wykonywania warstwy zbrojącej oraz odpowiedniego środka gruntującego i dekoracyjnej wyprawy wierzchniej.

Podziel się ze społecznością

Google+